Zanda Kalniņa-Lukaševica aicina Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstu jaunos profesionāļus iepazīt Eiropas Savienību un Latvijas pieredzi

08.04.2019. 17:11

2019. gada 8. aprīlī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica atklāja Rīgas Juridiskās augstskolas Padziļinātās programmas Eiropas tiesībās un ekonomikā Eiropas Kaimiņu politikas un Centrālāzijas valstīm pavasara semestri. 

Parlamentārā sekretāre pateicās Norvēģijas Karalistes valdībai par atbalstu Padziļinātajai programmai, kā arī Rīgas Juridiskajai augstskolai par programmas vadību un Latvijas Universitātei, Rīgas Ekonomikas augstskolai, Latvijas Ārpolitikas institūtam un Eiropas Publiskās administrācijas institūtam par to saturisko ieguldījumu apmācību nodrošināšanā. Latvija ir gandarīta dalīties ar zināšanām un atbalstīt Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstu jaunos profesionāļus, sniedzot praktiskas zināšanas par Eiropas Savienību un Latvijas pārejas un reformu pieredzi.

Z. Kalniņa-Lukaševica atzīmēja, ka programma jaunajiem profesionāļiem dos iespēju izzināt idejas, likumus un politikas, kas veido Eiropas Savienību, kā arī gūt zināšanas, kļūstot par spēcīgākiem politiku veidotājiem, lēmumu pieņēmējiem un sarunvedējiem. “Latvijas ceļš uz Eiropas Savienību un pieredze, nostiprinot ietekmi kā Eiropas Savienības dalībvalstij, sniedz vērtīgas zināšanas un atziņas, kas var palīdzēt partnervalstu reformu procesā. Būtiska nozīme ir arī iespējai mācību laikā veidot noturīgus kontaktus starp dažādu valstu profesionāļiem, kas ļaus arī turpmāk vienam otru atbalstīt un dalīties pieredzē, pārvarot attālumus un atšķirības savā starpā,” sacīja Z. Kalniņa-Lukaševica.

Padziļinātās programmas laikā turpmākos trīs mēnešus Latvijā izglītosies 32 publiskās pārvaldes, pilsoniskās sabiedrības un akadēmisko aprindu pārstāvji no Armēnijas, Azerbaidžānas, Gruzijas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Moldovas, Tadžikistānas, Ukrainas un Uzbekistānas. Apmācību dalībnieki arī apmeklēs Latvijas valsts iestādes, kā arī dosies nedēļu ilgā mācību braucienā uz Briseli un Luksemburgu, lai iepazītos ar Eiropas Savienības institūciju darbu. No 2018. gada līdz 2020. gadam Padziļinātā programma tiek īstenota ar Norvēģijas Karalistes valdības finansiālu atbalstu.

 

Informācijai

Padziļinātā programma Eiropas tiesībās un ekonomikā Latvijā izveidota 2014. gadā. Programmu īsteno Rīgas Juridiskā augstskola sadarbībā ar partneriem – Latvijas Universitāti, Rīgas Ekonomikas augstskolu, Latvijas Ārpolitikas institūtu un Eiropas Publiskās administrācijas institūtu. 2016. gadā uzsākta arī Intensīvā programma. Programmas daļēji atbalstītas no Latvijas valsts budžetā attīstības sadarbības politikai paredzētajiem līdzekļiem. Atbalstu programmām sniegušas arī ASV, Zviedrija, Norvēģija, Luksemburga, Nīderlande, Šveice. Kopš 2014. gada mācības Padziļināto un Intensīvo programmu kopā absolvējuši vairāk nekā 260 dalībnieki no 19 zemēm. Iegūtās zināšanas un pieredzi pārstāvji varēs izmantot savu valstu attīstības veicināšanai. 2019. gadā tiks īstenota arī sešu nedēļu Intensīvā programma ar Ārlietu ministrijas un ASV valdības finansiālu atbalstu.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā