Valsts sekretārs Andris Pelšs tiekas ar Ēģiptes starptautiskās sadarbības ministra vietnieku

03.04.2019. 16:44

2019. gada 3. aprīlī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs tikās ar Ēģiptes starptautiskās sadarbības un investīciju ministra vietnieku Ridu Baibarsu (Reda Bebars), kurš ir ieradies divpusējo attiecību vēsturē pirmajā Ēģiptes nozares ministrijas pārstāvju un uzņēmēju kopīgā vizītē Latvijā. Vizītes mērķis ir sekmēt Latvijas un Ēģiptes divpusējo ekonomisko sadarbību, kā arī stiprināt esošās un apzināt jaunas darbības jomas. 

Sarunas laikā tika apspriesta Latvijas un Ēģiptes ekonomiskā un politiskā sadarbība. Amatpersonas pauda gandarījumu par Latvijas un Ēģiptes divpusējo attiecību draudzīgo raksturu un bija vienisprātis, ka pastāv liels abu valstu ekonomisko attiecību potenciāls. A. Pelšs aicināja Ēģiptes delegāciju apsvērt vēstniecības atvēršanu Rīgā, lai veicinātu kvalitatīvi jaunas attiecības. 

Valsts sekretārs arī uzrunāja Ēģiptes 2017. gadā veiktās izmaiņas ieceļošanas kārtībā valstī, kas nosaka, ka Latvijas nepilsoņiem vīza ieceļošanai ir jānoformē Ēģiptes vēstniecībā Stokholmā. A. Pelšs atkārtoti aicināja Ēģipti pārskatīt ieceļošanas kārtību Latvijas nepilsoņiem, uzsverot, ka tas ir būtiski aktīvākiem sakariem tūrismā. 

Divu dienu vizītes laikā Ēģiptes oficiālajai delegācijai plānotas tikšanās Ārlietu ministrijā, Ekonomikas ministrijā, LIAA un LTRK. Savukārt Ēģiptes uzņēmēji apmeklēs Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju (LIKTA), Informācijas tehnoloģiju klasteri un LMT.

Ēģiptes investīciju un starptautiskās sadarbības ministrija tika izveidota 2017. gadā, apvienojot investīciju un starptautiskās sadarbības ministrijas. Tā ir atbildīga par Ēģiptes ekonomiskās un tehniskās sadarbības koordināciju ar ārvalstīm, tostarp ES–Ēģiptes attiecībām 2001. gadā noslēgtā ES–Ēģiptes Asociācijas līguma kontekstā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā