Ministru kabinets apstiprina Attīstības sadarbības politikas plānu 2019. gadam

02.04.2019. 11:34

2019. gada 2. aprīlī Ministru kabinets apstiprināja Ārlietu ministrijas sagatavoto Attīstības sadarbības politikas plānu 2019. gadam. Plāns paredz konkrētus pasākumus Latvijas Attīstības sadarbības politikas pamatnostādņu 2016.-2020. gadam praktiskai ieviešanai.

Divpusējās attīstības sadarbības īstenošanai 2019. gadā Ārlietu ministrijas budžetā ir piešķirts finansējums 463 813 eiro apmērā. Šogad aptuveni puse no šiem līdzekļiem tiks novirzīta granta projektu konkursam attīstības sadarbības projektu īstenošanai prioritārajās ES Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstīs, kā arī līdzfinansējuma konkursam pilsoniskās sabiedrības organizāciju projektiem.

Balstoties Latvijas ekspertīzē un partnervalstu izteiktajās vajadzībās, šogad paredzēts turpināt ilgtermiņa stratēģiskos attīstības sadarbības projektus, kā arī sniegt atbalstu projektiem, kuru īstenošanai ir piesaistīts citu donoru līdzfinansējums. Jau sesto gadu tiks īstenota apmācību programma ES kaimiņpolitikas valstu, Centrālāzijas un Rietumbalkānu valstu pārstāvjiem, kā arī plānots sniegt atbalstu Ukrainai lauksaimniecības attīstības jomā. Tiks nodrošināta Ukrainas pārstāvju dalība pavasara skolā “ES semestris Rīgā”, savukārt sadarbībā ar Zviedriju tiks stiprinātas Gruzijas, Moldovas un Ukrainas augstāko revīzijas iestāžu spējas. Latvija sniegs atbalstu izglītības reformu veikšanai Centrālāzijas valstīs, tostarp ar ES – Centrālāzijas izglītības platformas projektu saistītu pasākumu īstenošanai. Arī šogad Latvija turpinās dalīties pieredzē un ekspertīzē ar partnervalstīm, līdzdarbojoties citu donoru, piemēram, ANO Attīstības programmas, projektos.

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par attīstības sadarbības mērķiem un politiku, tiks atbalstīti sabiedrības informēšanas pasākumi un Latvijas attīstības sadarbības projektu īstenotāju spēju stiprināšanas semināri. Tāpat 2019. gadā tiks turpināts atbalsts pilsoniskās sabiedrības organizācijām Latvijas interešu pārstāvībai ES pilsoniskās sabiedrības organizāciju platformās.

Plānā iekļauti arī 15 citu publiskās pārvaldes iestāžu attīstības sadarbības pasākumi. Atbilstoši pamatnostādnēm, īstenojot šo plānu, Ārlietu ministrija veicina visu, īpaši divpusējās Latvijas attīstības sadarbības, aktivitāšu saskaņotību.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā