Etiopijā akreditēta Latvijas vēstniece Iveta Šulca

29.03.2019. 08:03

2019. gada 28. martā Latvijas vēstniece Iveta Šulca svinīgā akreditācijas ceremonijā iesniedza akreditācijas vēstuli Etiopijas Federatīvās Demokrātiskās Republikas valsts prezidentei Sahlei Vorkai Zevdei (Sahle Work Zewde).

Vēstniece I. Šulca un Etiopijas prezidente pārrunāja politiskā dialoga attīstīšanas un līgumtiesiskās bāzes paplašināšanas iespējas. Vēstniece izteica cerību par drīzu sarunu noslēgumu par Dubultnodokļu neaplikšanas līguma noslēgšanu starp valstīm. Puses bija vienisprātis, ka Latvijai un Etiopijai ir liels sadarbības potenciāls informācijas un komunikācijas tehnoloģijas jomā un augstākajā izglītībā un ka ir veicināmi nozaru ministriju kontakti arī citu sadarbības jomu apzināšanai.

Etiopijas prezidente informēja par valsts ieinteresētību sadarbībai tādos ekonomikas sektoros kā lauksaimniecības un pārtikas produkti, kokapstrāde un mežu apsaimniekošana. Prezidente uzsvēra, ka novērtē Latvijas reformu veiksmes stāstu un vēlētos, lai starp valstīm veidotos pieredzes apmaiņas projekti. Viņa minēja, ka 70% Etiopijas iedzīvotāju ir gados jauni, un izglītības reforma ir viena no prioritātēm. Viņa aicināja izvērst augstskolu sadarbību un izteica aicinājumu atvērt Latvijas vēstniecību Adisabebā.

Vēstniece Iveta Šulca rezidē Kairā, Ēģiptē.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā