Ammānā notika Latvijas un Jordānijas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas

14.03.2019. 10:35

2019. gada 12. martā Jordānijas galvaspilsētā Ammānā norisinājās Latvijas un Jordānijas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas. Latvijas delegāciju vadīja vēstnieks – Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Ilgvars Kļava.

Sarunā puses uzsvēra abu valstu draudzīgās attiecības, kas izpaužas gan aktīvā divpusējo attiecību dialogā, gan sadarbībā ES formātā. Konsultāciju laikā tika apspriestas esošās sadarbības paplašināšanas iespējas, piemēram, tirdzniecībā, tūrisma un izglītības nozarē, kā arī starp valstu parlamentiem un starptautiskajās organizācijās. Jordānijas pārstāvis aicināja  izmantot savas valsts zināšanas un sakarus darbā pie biznesa projektu attīstīšanas reģionā, tostarp Irākā.

Tāpat tikšanās laikā tika pārrunāta situācija Sīrijā un Irākā, kā arī ANO Palestīnas bēgļu atbalsta un darba aģentūras Tuvajos Austrumos (UNRWA) nozīmīgā reģionālā loma un darbības aktualitātes. I. Kļava novērtēja Jordānijas lielo darbu Palestīnas un Sīrijas bēgļu atbalstam un atkārtoti izteica ārlietu ministra Edgara Rinkēviča ielūgumu Jordānijas ārlietu ministram Ajmanam Alsafadī (Ayman Safadi) apmeklēt Latviju darba vizītē.

Iepriekšējās abu valstu politiskās konsultācijas notika 2014. gada 18. un 19. novembrī.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā