Valsts sekretārs Andris Pelšs tiekas ar jauno Horvātijas vēstnieku

05.03.2019. 16:04

2019. gada 5. martā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs tikās ar Horvātijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Dr.sc.inf. Šiniši Grigiču (Dr. Siniša Grgić), kurš Latvijā ieradies akreditācijas vizītē.

Tikšanās laikā valsts sekretārs izteica gandarījumu par abu valstu draudzīgo politisko dialogu, vienlaikus atzinīgi novērtējot šogad martā plānoto Valsts prezidenta oficiālo vizīti Horvātijā.

Puses bija vienisprātis par nepieciešamību stiprināt divpusējās ekonomiskās attiecības un attīstīt abu valstu uzņēmumu kontaktus. Potenciāls sadarbības stiprināšanai ir bioekonomikas, viedo tehnoloģiju un inženiersistēmu, biomedicīnas, viedās enerģētikas un IKT jomās.

A.Pelšs un Š. Grigičs pauda gandarījumu par valstu līdzīgajām nostājām aktuālajos ES un starptautiskās politikas jautājumos, uzsverot gatavību arvien stiprināt sadarbību ES un NATO, kā arī starptautiskajās organizācijās.

Valsts sekretārs apsveica Horvātiju ar uzsākto sagatavošanās darbu ES Padomes prezidentūrai 2020. gada 1. pusē un vēlēja veiksmi un izdošanos, pirmo reizi pildot šo atbildīgo pienākumu.

Svinīgā ceremonijā Rīgas pilī Valsts prezidents Raimonds Vējonis akreditēja Horvātijas vēstnieku.

Akreditācijas vizītes laikā Š. Grigičs arī tikās ar Saeimas priekšsēdētājas biedri Dagmāru Beitneri-Le Gallu.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā