Ārlietu ministrs: jāveicina sadarbība starp Eiropas Savienību un Arābu valstu līgu

25.02.2019. 15:08

2019. gada 24. un 25. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pārstāvēja Latviju pirmajā Eiropas Savienības (ES) un Arābu valstu līgas samitā Šarm eš Šeihā, Ēģiptē.

Ārlietu ministrs uzrunā uzsvēra nepieciešamību veicināt sadarbību starp ES un Arābu valstu līgu, lai cīnītos ar kopīgajiem izaicinājumiem. “Mūsdienās saskaramies ar tādiem globāliem izaicinājumiem kā klimata pārmaiņas, nekontrolēta migrācija, cilvēktiesību pārkāpumi, nevienlīdzīga pieeja ilgtspējīgai attīstībai, radikalizācija un vardarbīgais ekstrēmisms. Ar šiem izaicinājumiem valstis nevar cīnīties vienas, mums tas jādara kopā. Tāpēc jāveicina sadarbība starp ES un Arābu valstu līgu,” atzina E. Rinkēvičs.

Sanāksmes laikā ministrs norādīja, ka ES ir patiesa interese nodrošināt stabilu, ilgtspējīgu un drošu kaimiņu reģionu. “Jo spēcīgāki būs mūsu kaimiņi, jo stiprāki būsim paši. Ievērojot šo principu, ES atbalsta iniciatīvas stabilitātes, noturības un labklājības veicināšanai tās kaimiņu reģionā,” pauda E. Rinkēvičs.

Ministrs uzrunā pievērsa īpašu uzmanību situācijai Austrumu partnerības valstīs. “Pārāk bieži ir pieļauti starptautisko normu pārkāpumi. Ja teritoriālās integritātes un suverenitātes principi, kurus tik bieži lieto publiskajā retorikā, tiktu ievēroti Ukrainā, nebūtu iespējama situācija, kad daļu Ukrainas teritorijas nelegāli anektējis tās lielākais kaimiņš un starptautiskajiem vidutājiem jau piecus gadus nākas veltīt milzu pūles, lai novērotu ugunspārtraukšanas ievērošanu Ukrainas austrumos,” norādīja ministrs.

Vienlaikus E. Rinkēvičs ar prieku atzina, ka desmit gados kopš Austrumu partnerības politikas uzsākšanas ir sasniegts ļoti daudz. “Ar Austrumu partnerības politikas palīdzību ES ir izdevies padziļināt attiecības ar visambiciozākajām partnervalstīm – Gruziju, Ukrainu un Moldovu, tanī pašā laikā izveidojot individuālas sadarbības platformas ar Armēniju, Azerbaidžānu un Baltkrieviju. Ar partnervalstīm ir noslēgti Asociācijas nolīgumi, izveidotas padziļinātās un visaptverošās brīvās tirdzniecības zonas un īstenota vīzu režīma liberalizācija,” pauda ministrs.

Arābu valstu līga apvieno 22 pasaules valstis Ziemeļāfrikā, Austrumāfrikā un Tuvajos Austrumos. Sanāksmē piedalīsies 28 Eiropas un 22 arābu valstu ministri, valstu un valdību vadītāji.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā