Latvijas un Japānas ārlietu ministri vienojas Rīgā noturēt otro Baltijas-Japānas Sadarbības dialoga sanāksmi

15.02.2019. 20:24

2019. gada 15. februārī Minhenes drošības konferences laikā notika ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Japānas ārlietu ministru Taro Kono (Taro Kono).

Ārlietu ministrs pauda gandarījumu par lieliskajām Latvijas un Japānas divpusējām attiecībām un aktīvo politisko dialogu, kas kļuvis īpaši intensīvs pēc Japānas premjerministra Šindzo Abes (Shinzo Abe) oficiālās vizītes Latvijā pagājušā gada janvārī. Aktīva politiskā dialoga turpināšanai E. Rinkēvičs izteica ielūgumu Japānas ārlietu ministram vizītē apmeklēt Latviju.

Tikšanās laikā Latvijas un Japānas ārlietu ministri vienojās Rīgā noturēt otro Baltijas valstu un Japānas Sadarbības dialoga sanāksmi, lai veicinātu sadarbību starp Japānas un reģiona uzņēmējiem informācijas tehnoloģiju un mākslīgā intelekta jomās.

Tāpat sarunā E. Rinkēvičs uzsvēra, ka Latvijai kā ES dalībvalstij Japāna ir stratēģiskais sadarbības partneris. “Attiecībām ar Japānu piešķiram lielu nozīmi. Ceram, ka ES-Japānas Stratēģiskās partnerības nolīgums dos pozitīvu impulsu Latvijas kokrūpniecības, pārtikas ražošanas, ķīmisko vielu rūpniecības un farmācijas sektoriem, kas jau šobrīd ir starp vadošajām nozarēm mūsu eksporta struktūrā uz Japānu,” norādīja ārlietu ministrs. Tāpat E. Rinkēvičs pauda gandarījumu par uzsāktajām sarunām ar aviokompāniju ANA un Japānas tūroperatoriem, lai 2019. gadā varētu organizēt pirmo čarterreisa lidojumu maršrutā Tokija-Rīga-Tokija.

Pārrunājot situāciju attiecībā uz Ziemeļkorejas īstenoto kodolprogrammu, ārlietu ministrs pauda atbalstu diplomātiskā un ekonomiskā spiediena turpināšanai.

Tikšanās laikā tika apspriests arī ekonomiskās sadarbības potenciāls pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības, kā arī ar reģionālo drošību saistīti jautājumi.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā