Konferencē diskutē par izaicinājumiem un iespējām ilgtspējīgai Rietumbalkānu reģiona attīstībai

08.02.2019. 17:58

2019. gada 8. februārī Ārlietu ministrijā norisinājās konference “Rietumbalkāni – izaicinājumi un perspektīvas”. Tā tika organizēta sadarbībā ar Austrijas un Rumānijas vēstniecībām, ievērojot tēmas aktualitāti šo valstu Eiropas Savienības (ES) Padomes prezidentūru laikā.

Konferences atklāšanā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Jānis Mažeiks uzsvēra Eiropas Savienības perspektīvas stratēģisko nozīmi un ieguldījumu stiprā, vienotā un uz kopējām vērtībām balstītā Eiropā. J. Mažeiks norādīja, ka uzturēt ES perspektīvu reģionam ir īpaši būtiski, ņemot vērā esošo ģeopolitisko situāciju un izaicinājumus starptautiskajai sistēmai.

Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Solveiga Silkalna akcentēja, ka mērķis pievienoties ES ir spēcīgs pozitīvu pārmaiņu virzītājspēks Rietumbalkānos. S. Silkalna norādīja – Latvija kā pilntiesīga ES dalībvalsts jau 15 gadus aktīvi dalās eirointegrācijas pieredzē, tostarp ar Rietumbalkānu valstīm.

Diskusijās notika viedokļu apmaiņa par pašreizējo situāciju Rietumbalkānu reģionā, skaidroti izaicinājumi un iespējas ilgtspējīgai reģiona attīstībai. Tāpat uzmanība tika pievērsta nozaru sadarbības sniegtajām iespējām paplašināšanās procesa veicināšanā. Dalībnieki bija vienisprātis, ka pozitīvu dinamiku reģionā ir radījusi vēsturiskā Prespes vienošanās.

Konferencē piedalījās Austrijas, Rumānijas un Latvijas ārlietu resoru, Eiropas Komisijas un Latvijas Ārpolitikas institūta pārstāvji. Konferences klausītāju vidū bija Latvijā akreditētie diplomāti, tostarp no Rietumbalkānu valstīm, kā arī Latvijas institūciju un augstskolu pārstāvji.

 

Informācijai

Rietumbalkānu valstis: Albānija, Bosnija un Hercegovina, Kosova, Melnkalne, Serbija, Ziemeļmaķedonija (2018. gada 17. jūnijā Atēnas un Skopje parakstīja vēsturisko vienošanos (Prespes vienošanās) par Maķedonijas jauno valsts nosaukumu “Ziemeļmaķedonijas Republika”).

No 2019. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam ES Padomes prezidējošā valsts ir Rumānija. Savukārt no 2018. gada 1. jūlija līdz 31. decembrim ES Padomes prezidējošā valsts bija Austrija.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā