Kopīgs paziņojums par Venecuēlu

04.02.2019. 22:28

2019. gada 26. janvārī vairākas ES dalībvalstis pieprasīja Nikolasam Maduro veikt nepieciešamos tiesiskos pasākumus, lai astoņu dienu laikā sasauktu demokrātiskas prezidenta vēlēšanas. Tajā pašā dienā arī ES augstā pārstāve un EK viceprezidente 28 ES dalībvalstu vārdā izdeva paziņojumu, aicinot nekavējoties izsludināt brīvas, caurskatāmas un godīgas prezidenta vēlēšanas un norādot, ka ES spers turpmākus soļus, tostarp attiecībā uz jautājumu par valsts valdības atzīšanu saskaņā ar Venecuēlas Konstitūcijas 233. pantu, ja tuvāko dienu laikā nebūs paziņojuma par jaunu vēlēšanu rīkošanu ar nepieciešamajām garantijām.

Latvija kopā ar Spāniju, Portugāli, Vāciju, Apvienoto Karalisti, Dāniju, Nīderlandi, Franciju, Ungāriju, Austriju, Somiju, Beļģiju, Luksemburgu, Čehiju, Lietuvu, Igauniju, Poliju, Zviedriju un Horvātiju atzīmē, ka Nikolass Maduro ir izvēlējies neuzsākt vēlēšanu procesu. Ievērojot to un saskaņā ar Venecuēlas Konstitūciju tās atzīst un atbalsta Huanu Gvaido, demokrātiski ievēlētās Nacionālās Asamblejas priekšsēdētāju, kā Venecuēlas pagaidu prezidentu, lai viņš varētu izsludināt brīvas, taisnīgas un demokrātiskas prezidenta vēlēšanas.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā