Latvijas vēstnieks Artis Bērtulis iesniedz akreditācijas vēstuli Indijas prezidentam

13.11.2018. 13:12

2018. gada 13. novembrī Latvijas vēstnieks Artis Bērtulis iesniedza akreditācijas vēstuli Indijas prezidentam Rāmam Nātam Kovindam (Ram Nath Kovind). Akreditācijas ceremonijas laikā A. Bērtulis ar Indijas prezidentu pārrunāja abu valstu sadarbību dažādās jomās un tās stiprināšanas iespējas, uzsverot gaidāmo Latvijas simtgadi un Indijas politiskā un garīgā līdera Mahatmas Gandija 150. dzimšanas dienu. Indijas prezidents apsveica Latviju tās dibināšanas simtajā gadadienā.

Sarunā puses uzsvēra nepieciešamību turpināt augstākā līmeņa vizīšu apmaiņu, sekmēt ekonomisko sadarbību, veicināt tirdzniecību un investīciju piesaisti, kā arī sadarbību kultūrā un izglītībā.

Latvijas un Indijas sadarbību starptautiskajās organizācijās iezīmē gan savstarpējs atbalsts kandidatūrām, gan vienots redzējums par ANO reformas nepieciešamību. Indijas prezidents novēlēja Latvijai izdevušos prezidentūru Kodolmateriālu piegādātāju grupā.

Informācijai

A. Bērtulis ir otrais Latvijas rezidējošais vēstnieks Indijā. Pirms tam bijis Latvijas vēstnieks Zviedrijā, Portugālē un Itālijā; pastāvīgais pārstāvis Pasaules pārtikas organizācijā (FAO), nerezidējošais vēstnieks Brazīlijā, Albānijā, Maltā un Sanmarīno, bijis Ministru prezidenta padomnieks, Valsts protokola un ES direkcijas vadītājs Ārlietu ministrijā.

Latvijas vēstniecība Ņūdeli tika atvērta 2015. gadā. Pirmais Latvijas vēstnieks Indijā bija Aivars Groza.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā