Ārlietu ministrs: Latviju un Gruziju raksturo teicamas attiecības

27.09.2018. 23:46

2018. gada 27. septembrī Apvienoto Nāciju Ģenerālās asamblejas 73. sesijas laikā Ņujorkā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Gruzijas ārlietu ministru Davidu Zalkaliani (David Zalkaliani). Ministri parakstīja kopīgo paziņojumu, atzīmējot 25. gadadienu, kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas starp Latvijas Republiku un Gruzijas Republiku.

Deklarācijā pausts Latvijas atbalsts Gruzijas eiroatlantiskajai integrācijai un teritoriālajai vienotībai. Tāpat ir atzīmēts Gruzijas paveiktais ieguldījums NATO operācijās un tās virzībai uz iestāšanos NATO. Deklarācijā paustas bažas par cilvēktiesību situāciju Abhāzijā un Dienvidosetijā, kā arī robežpārejas punktu slēgšanu Abhāzijā.

“Šis gads ir īpašs mūsu abu valstu attiecībās, jo atzīmējam Latvijas un Gruzijas simtgadi, kā arī abu valstu diplomātisko attiecību nodibināšanas 25. gadadienu. Latvijai un Gruzijai ir izveidojusies teicama un daudzpusīga sadarbība, kas šādā līmenī ir arī jāturpina,” sacīja E. Rinkēvičs.

Kopīgais paziņojums (angļu valodā)

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā