Informēs par 13. Saeimas vēlēšanu norisi Latvijā un pasaulē

27.09.2018. 13:32

2018. gada 1. oktobrī pulksten 11.00 notiks Ārlietu ministrijas un Centrālās vēlēšanu komisijas kopīgā preses konference “13.Saeimas vēlēšanas Latvijā un pasaulē”, kurā piedalīsies Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa un Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Preses konferencē informēs par 13. Saeimas vēlēšanu sagatavošanu Latvijā un ārvalstīs un atgādinās par svarīgāko, kas vēlētājiem jāņem vērā, piedaloties vēlēšanās. Tāpat varēs uzzināt par mediju iespējām novērot vēlēšanu norisi un balsu skaitīšanu vēlēšanu iecirkņos un kārtību, kādā tiks apkopoti un publicēti 13. Saeimas vēlēšanu rezultāti.

Mediju ievērībai!

Preses konference notiks Ārlietu ministrijas Preses konferenču zālē, 1. stāvā (K. Valdemāra ielā 3). Mediju pārstāvji dalībai preses konferencē aicināti pieteikties līdz piektdienas, 28. septembra, pulksten 16.00 pa tālruni: 67016272 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

  

CVK informācija uzziņai

13. Saeimas vēlēšanas notiks sestdien, 6. oktobrī, 954 vēlēšanu iecirkņos Latvijā un 121 vēlēšanu iecirknī 45 valstīs. Vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00 pēc vietējā laika.

Tiesības piedalīties Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā ir sasnieguši 18 gadu vecumu. Vēlētāji var balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs pēc izvēles.

Lai piedalītos vēlēšanās, nepieciešama Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa personas apliecība kopā ar vēlētāja apliecību. Vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, vēlētāja apliecību var saņemt bez maksas līdz tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļā, kur izsniegta vēlētāja personas apliecība.

13. Saeimas vēlēšanu iecirkņi dežūrrežīmā darbu sāks 1. oktobrī, kad visu nedēļu iecirkņos iespējams iepazīties ar priekšvēlēšanu programmām, kandidātu sarakstiem, ziņām par kandidātiem un balsošanas kārtību. Vēlēšanu iecirkņos Latvijā no 1. līdz 6. oktobrim iespējams pieteikt arī balsošanu atrašanās vietā tiem vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu iecirknī.

3., 4. un 5. oktobrī 58 vēlēšanu iecirkņos Latvijā dažas stundas dienā būs iespēja nodot balsi glabāšanā. Šo iespēju aicināti izmantot vēlētāji, kuri izceļo uz ārvalstīm īsi pirms vēlēšanām vai kuriem darba dēļ nebūs iespēju nobalsot kādā no vēlēšanu iecirkņiem vēlēšanu dienā.

Papildu informācija Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv.

   

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā