Ārlietu ministrs: Latvija ir droša vide investīcijām un Kanādas uzņēmējiem mūsu valstī

23.02.2017. 14:28

23. februārī darba vizītes laikā Rīgā notika Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministra Fransuā Filipa Šampaņa (François-Philippe Champagne) un Latvijas Republikas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās, kuras laikā amatpersonas pārrunāja Latvijas un Kanādas stratēģisko partnerību, iespējas veicināt savstarpējo tirdzniecību, it īpaši ņemot vērā Eiropas Savienības (ES) un Kanādas Visaptverošā ekonomikas un tirdzniecības nolīguma (Comprehensive Economic and Trade Agreement between Canada, of the one part, and the European Union and its Member States, of the other part/CETA) sniegtās priekšrocības. CETA nolīguma provizoriskās piemērošanas uzsākšana ir lielisks impulss meklēt jaunas iespējas ekonomiskās sadarbības intensificēšanai.

“Mūsu interesēs ir pēc iespējas ātrāka CETA nolīguma provizoriska piemērošana, kā arī ātra tā ratifikācija, lai to varētu piemērot pilnā apmērā. Šis nolīgums dos iespējas īpaši mūsu mazajiem un vidējiem uzņēmējiem apgūt jaunus tirgus, radīs jaunas darbavietas. Latvija ir droša vide investīcijām un Kanādas uzņēmējiem mūsu valstī,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministrs apsveica Latviju kā pirmo Eiropas Savienības dalībvalsti, kas ratificējusi CETA nolīgumu. F.F. Šampaņs uzsvēra, ka šis nolīgums sniedz stabilitāti, paredzamību, labklājību un drošību. Tas ir liels solis uz priekšu mūsu partnerattiecībās.

Tāpat abi ministri atzina, ka svarīgi ir skaidrot sabiedrībai ieguvumus un iespējas pēc CETA nolīguma noslēgšanas. Abas puses bija vienisprātis, ka Latvijas un Kanādas ekonomiskajai sadarbībai ir liels potenciāls un lietderīga būtu biznesa delegāciju iekļaušana abu valstu amatpersonu vizītēs. Ne mazāk svarīgi, ka Latvija ir kļuvusi par Kanādas uzņēmuma “Bombardier” vārda nesējiem pasaulē.

Vizītes ietvaros F.F. Šampaņs tikās arī ar premjerministru Māri Kučinski un ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu. Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministrs piedalījās Saeimas plenārsēdē, kur galīgajā lasījumā tika apstiprināti CETA, kā arī Eiropas Savienības un Kanādas Stratēģiskās partnerības nolīgums (Strategic Partnership Agreement between the European Union and its Member States, of the one part, and Canada, of the other part/SPA).

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā