Artis Pabriks izsaka līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem saistībā ar traģisko notikumu Kanā

31.07.2006. 16:46

Ārlietu ministrs Artis Pabriks izsaka visdziļāko līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem saistībā ar traģisko notikumu Kanā un citiem incidentiem, kas pēdējo nedēļu laikā notikuši Libānā un Izraēlā, atkārtoti uzsverot, ka civiliedzīvotāju upuri nav pieļaujami. Šī gada 30.jūlijā Kanas ciemā Libānā nogalināti vismaz 54 civiliedzīvotāji, pārsvarā bērni, kas visā pasaulē izraisīja plašu nosodījumu.

Latvija atgādina, ka tā iestājas par jebkāda veida militāro aktivitāšu pārtraukšanu no visām iesaistītajām pusēm. Tām jāsēžas pie sarunu galda, jo tikai sarunu ceļā panākams konflikta risinājums. Starptautiskajiem vidutājiem ir jāizmanto visas dialoga iespējas, lai panāktu minēto.

Otrdien, 1.augustā, notiks ārkārtas Eiropas Savienības ārlietu ministru sanāksme par pašreizējo  situāciju Tuvajos Austrumos, kurā Latviju pārstāvēs ārlietu ministrs Artis Pabriks. 

Kā jau ziņots, Latvija uz Libānu šonedēļ nosūtīs 2000 segas un 45 dažādus medikamentus 40 000 latu vērtībā. Tāpat Latvijas valdība atvēlējusi 17 050 latu Latvijas iedzīvotāju evakuēšanai no Libānas. Pašlaik 23 personas no Libānas jau ir evakuētas, sešas tiks izvestas un 10 nevēlas izceļot no valsts.

(teksta beigas)