Informatīvais pasākumu cikls "Uzzini, pirms piekrīti darbam ārvalstīs!"

02.12.2014. 19:09

Ārlietu ministrija sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru š.g. oktobrī un novembrī rīko plašu informatīvo pasākumu ciklu "Uzzini, pirms piekrīti darbam ārvalstīs!".

Pēdējā laikā plašsaziņas līdzekļos arvien biežāk parādās informācija par darba iespējām ārvalstīs, taču bieži vien ir nepieciešams ekspertu padoms, lai saprastu, kas no piedāvātā ir patiesība, bet kas – viltus. Atsaucoties uz iepriekš minēto, Ārlietu ministrija kopā ar Nodarbinātības valsts aģentūru šoruden vēlas atgādināt:

  1. Kam jāpievērš īpaša uzmanība, iepazīstoties ar darba piedāvājumiem ārvalstīs (Plašāka informācija darba meklētājiem ārvalstīs).
  2. Kādus pakalpojumus sniedz Nodarbinātības valsts aģentūras Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls (EURES) un kam jāpievērš uzmanība, izmantojot privāto firmu piedāvātos darbiekārtošanas pakalpojumus.
    Plašāka informācija par NVA EURES pakalpojumiem un licencētajiem komersantiem – darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzējiem:

  3. Kā jārīkojas ārkārtas situācijās ārvalstīs.

    Palīdzību krīzes situācijās ārvalstīs iespējams saņemt gan sazinoties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta dežurantu pa mobilo tālruni – 29 287 398 (24 stundas diennaktī, arī brīvdienās un svētku dienās), gan arī vēršoties Latvijas pārstāvniecībās ārvalstīs (Saraksts ar Latvijas pārstāvniecību, vēstniecību adresēm, tālruņiem ārvalstīs).

    Lai informācija par ceļošanu un arī par nodarbinātības jautājumu problemātiku ārvalstīs būtu iedzīvotājiem pieejamāka, Ārlietu ministrija šogad ieviesusi arī bezmaksas informatīvo tālruni – 8000 5905 (darbojas darbdienās darba laikā, zvanot no ārvalstīm tālruņa numurs: 0037167015905). Tāpat pilnveidots Konsulārais reģistrs, kas nodrošina operatīvāku nepieciešamās palīdzības saņemšanu ārvalstīs.

Sekojot pasākumu ciklam "Uzzini, pirms piekrīti darbam ārvalstīs!" medijos, ikvienam interesentam būs iespēja noskaidrot, kas jāzina gan meklējot darbu ārvalstīs, gan arī, kas jāzina, jau uzsākot darba attiecības ārvalstīs.

Oktobrī un novembrī Ārlietu ministrijas pārstāvji, kā arī eksperti no Nodarbinātības valsts aģentūras, desmit lielākajās Latvijas pilsētās organizē seminārus par nodarbinātības jautājumu problemātiku ārvalstīs (Semināru kalendārs).

Minēto pasākumu noslēgumā 27. un 28.novembrī ikviens aicināts Ķīpsalas hallē apmeklēt nodarbinātības un profesionālās izaugsmes izstādi "Darbs un karjeras iespējas 2009", kur ar priekšlasījumiem uzstāsies arī pārstāvji no Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta un Nodarbinātības valsts aģentūras.

Publikācija "Uzzini, pirms piekrīti darbam ārvalstīs! Nodarbinātības jautājumi ārvalstīs" (.PDF formātā 1.6 MB):

ASV vēstniecība Latvijā

Latvijas vēstniecība ASV

ASV Tēvzemes drošības departaments

ASV Valsts departaments